Се замесува тесто од брашно, млеко, масло, шеќер, сол, квасец. Се остава тестото да скисне. Потоа тестото се дели на 40 топчина. Секое топче се меси и се оформува кифла. Кифлите се мачкаат со јајце, сусам и се додаваат парчина од маргарин за да бидат меки. Се печат во загреана рерна од 200 степени 20 минути.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови