1. Измешајте ги замрзнатите боровинките со оцет и бибер и оставете ги да се отпуштат.

2. Сварете ја киноата во 160мл. вода и посолете. Оставете ја на страна да се олади.

3. Излупете ја и исечете ја тиквицата на мали дијагонални ленти. Кашкавалот исечете го на коцки.

4. Кога киноата ќе биде целосно оладена измешајте ја со тиквицата, кашкавалот и урдата. Потоа додадете ги предходно подготвените боровинки и лисјата од нане. Чувајте на ладно место.

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови