Дивиот ориз се вари подолго, па потребно е прво 45 минути да се вари во поклопено тенџере со 5 филџани вода и малку путер. Потоа се додава и басмати оризот и се вари уште 15 минути на тивок оган. Месото се вари околу 30 минути, а остатокот од водата јас ја додадов во текот на варењето во оризот. Оризот во текот на варењето не смее да се меша, ако се вари на тивко и во поклопено тенџере сам ќе си ја впие течноста и нема потреба од цедење. Може да се зачини со малку био зачин и бибер. Во вок тава ги пржима ситно исецканиот кромид, го додаваме исечканиот на тенки ленти морков, исто така исечканата пиперка и тиквичка и пржиме на тивок огин. Зачинуваме и посолуваме. Во убаво испржениот зеленчук се додава ситно исечканото месо исчистено од коски и кожи. Се трга на страна и се додава соја сос и куркума. Се сервира варениот ориз заедно со пржениот зеленчук. По желба се додава уште соја сос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови