Сите состојки се мешаат заедно и се додава малку сол, по вкус.
Се става во помали чинивчиња, а одозгора се премачкува со павлака и се украсува по желба.
Се чува во фрижидер.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови