Еве нешто фино и брзо за освежување.
1. Излупете ги зрелите киви, и исечете ги на парчиња.
2. Изблендирајте ги со медот.
3. Се додава млекото и ванилата.
4. И се сервира во чаша и се ужива!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани