Испечати

Киви милкшејк

Киви милкшејк

Состојки

  • 4 киви
  • 250 мл млеко
  • 1 лажица мед
  • 1 ванила

Подготовка

Еве нешто фино и брзо за освежување.
1. Излупете ги зрелите киви, и исечете ги на парчиња.
2. Изблендирајте ги со медот.
3. Се додава млекото и ванилата.
4. И се сервира во чаша и се ужива!