Од состојките месиме тесто. Тестото го расукуваме на пола сантиметар дебелина, го оставаме малку да одмори и сечиме правоаголници, кои одозгора ги премачкуваме со белката, па ставаме бибер, вегета и оригано и најпосле ги шараме со кечап. Ги редиме на подмачкан плех и печиме околу 10 мин на температура од 200 степени.
Добар апетит!

Лиценца: Сите права се задржани