Подготовка:

1. Густо изматете ги јајцата со шеќерот. Додадете ги постепено течните состојки, па потоа сувите.

2. Истурете ја смесата во намрсена тава за печење 20х30 и одозгора ставете парчиња од слаткото. Печете на 180 степени 20-30 минути.

3. Печениот кекс, уште топол, прелијте го со помош на лажица, од шербетот од слаткото и потоа одозгора посипете кокос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови