За љубителите на вкусот и мирисот на портокалот...

1. Во сад се ставаат путерот и шеќерот и матиме до побелување. Потоа додаваме едно по едно јајце и постојано матиме. Додаваме кора и сок од портокал, соединети пециво, брашно, афион, куркума, сецкани смокви.
2. Убаво смесата ја соединуваме со шпатула. Ја истураме во калап куглоф или долгнавест калап за леб
Печеме околу 35 на 180 с. Испечениот десерт го вадиме на решетка да се излади
Потоа со лажица по површината попрскуваме сок од портокал.
Или на секое парче кога се сервира, може да се попрска со сок од портокал.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани