Печурките ги пржиме заедно со кромидот во малку маслиново масло. Во меѓувреме јајцата ги матиме и ги посолуваме, ставаме и други зачини по желба, па откако печурките ќе бидат пржени ги ставаме во нив јајцата. Кога ќе бидат пржени од едната страна, ги превртуваме од другата страна.
Сервираме во чинија со свеж зеленчук.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови