Во длабок сад ги ставаме пилешките крилца и ги покриваме со вода. Додаваме сол и оставаме да се сварат.
Кога крилцата се варени ги тргаме од огнот и на загреана плотна ја ставаме тава со масло.
Кога маслото е загреано, го додаваме брашното да се пржи и да порумени.
Кога е така подготвено, полека додаваме вода и мешаме да не се згрутчи.
(Јас ја додадов водата во која се вареа крилцата )
Зачинуваме.
Оставаме да повари околу 10 минути .
Додаваме лукче сецкано.
Наросуваме бибер и сецкан магдонос.
Кашата е спремна за јадење.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови