Прв пандишпан
Се матат јајцата и шеќерот,се додаваат сувите состојки,се меша и се пече.

Втор пандишпан
Се матат белките со шеќерот во цврст снег,се додава маслото па сувите состојки и се пече.

Фил
Од жолчките,шеќерот,густинот и млекото се вари крем па се додава растопеното чоколадо.Одкако ќе се олади се мати пенасто маргаринот и се меша се заедно.

Се филува првиот пандишпан па вториот,се премачкува цела торта со филот и се украсува по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови