1. Бисквитите се кршат и се потураат со топлото млеко
2. Во друг сад се меша маргаринот со шеќерот во прав, 2 жолчки и 3лажици какао.
3. На страна се матат 2 белки
4. Потоа сето заедно се меша со бисквитите и се додаваат кокосот, сувото грозје, желето и оревите.
5. Убаво соединети состојките се тураат во правоаголен калап за торта
6. Одозгора се потура со стопено чоколадо за готвење и се остава да се здрви неколку часа.
може да се додаде и изрендана кора од портокал во тестото за подобар вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови