1. Измијте ги карфиолот и доматите.
2. Карфиолот разделете го на негови мали парчиња.
3. Доматите исечети ги на покрупни коцкички.
4. Ставете ги во длабоко лонче да се варат на тивок оган 45 минути додека не омекнат.
5. Не додавајте вода.
6. Мешајте повремено.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови