Доматите исечете ги на кругови. Исто и моцарелата исечете ја на листови.Наредете ги скалесто круговите домати и моцатела, а помегу нив вметенете по еден свеж лист босилек. Во средина исто наредете ги остатокот од состојките и декорирајте со маслинките. Вака наредената салата посолете ја нанесете маслиново масло и наросете ја со малку оригано. Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови