Компирите и јајцата се варат, потоа се лупат и се сецкаат на коцки. Во подлабок сад се сецка кромидот, сардината и се додаваат јајцата и комирите, сенфот, малку масло, сол по вкус и малку оцет. Се убаво се меша и се сервира.
Оваа салата е многу вкусна и брзо се прави.
На здравје !!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови