Од колекцијата на Киндер тортиците моите деца најмногу ги сакаат интегралните, па наидов на овој рецепт и сама си ги направив во домашната кујна. Првиот пат со фил како на главната слика, а вториот со филот 2 како во последната дополнителна слика. Од резултатот си бевме задоволни.
Квасецот растворете го во дел од млекото и потоа со сите останати состојки ставете ги во сад за матење.
Со мешалките за тесто изматете ја смесата убаво да се изедначи и соедини. Треба да се добие многу меко тесто, слично како за мекици.
Смесата ставете ја во намачкано со путер и набрашнато плехче (35х20) и со влажни или намрсени раце израмнете ја. Покријте ја со најлонска фолија и оставете ја на топла собна температура да кисни околу 4- 4,5 часа да надојди.
Потоа ставете ја да се пече во загреана рерна од 180 степени околу 25 мин.
Печената кора оставете ја да олади и поделете ја хоризонтално на половина.

Подготовка на филот 1
Изматете ја слатката павлака со какаото и кафето во цврст снег и исфилувајте ја кората на средина. Колачот ставете го малку во фрижидер да се подизлади и потоа сечите парчина и служите. По желба можете да ги посипате со шеќер во прав.

Подготовка на филот 2
Во дел од млекото растворете ги брашното, густинот, кафето, какаото и малку од шеќерот. Останатото млеко и шеќер ставете ги да зовријат и потоа додајте ја смесата.
Варете ги со постојано мешање додека се згусти како пудинг. Потоа тргнете ја од огнот, додајте го путерот и измешајте го да се соедини кремот.
Едната половина од кората ставете ја во плехчето што се печеше, истурете го целиот фил и поклопете го со др. половина од кората.
Колачот ставете го во фрижидер да се стегне кремот. Пред служење може да се посипе со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани