Ова смути е одлично за подобрување на имунитетот.

Во поголемата чашка од Нутрибулетот ставете ја бананата, вишните(во мојот случај замрзнати), аронијата, четирите вида семки, водата и маџуновиот сок. Сето тоа се блендира кратко додека не се добие хомогена смеса.
Ова е доза за две чаши.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови