Јајцата најпрво ги фарбате во една боја, пожелно е да е посветла, потоа од изолир траката сечете парчиња, мотиви, залепете ги на јајцата па префарбајте ги, сега во друга боја.
Можете и да искомбинирате повеќе бои, па јајцето ќе биде поинтересно.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови