Месото се двои од коската и се сече на коцки. Празот се сецка и заедно со исецканиот морков и целер се пржи на зејтин. Од како ќе се испржи се додаваат исецканите суви пиперки, месото и печурките и целата смеса се динста околу 15 минути. Целата смеса се истура во огноотпорен сад или земјена тава,се зачинува со зачин и бибер па се налева со виното и се става на печење околу 30-40 минути.
Вкусна, празнична тава со богат спој на вкусови.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Без адаптирани дела