Еден здрав утрински напиток.
Некаде имав слушнато дека наутро е здраво да се пие зелен сок.
Епа еве од мене еден предлог.
Магдоносот и спанаќот измијте ги, ставете ги во апаратчето за коктели.
Додајте го компотот од кајсии.
Извадете ги семките од црните сливи и додајте ги заедно со бананата.
По ваша желба додајте и неколку коцки мраз.
Додајте го и цитронот и измиксирајте.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови