Марулата измијте ја убаво и исечете ја. Ротквиците и краставиците исечете ги на полукругови. Кромидчето ситно исечете го, додајте туна, маслиново масло сол и бибер по вкус. Исцедете малку лимон и се промешајте.
Сервирајте во чинија.Салатата е многу освежителна и убава пробајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани