1. Јајцето се мати.
2. Пиперката се сече на ситни коцкички (или се ренда) и се додава во јајцето.
3. Се сечкаат маслинките, магдоносот, сирењето се дроби.
4. На загреана тава на оган со малку масло се става омлетот и се пржи.
5. Се служи со домат.

Лесен, брз и вкусен појадок!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови