Подготовка:

1. Патлиџан, пиперка и млад кромид ги сечете на коцки.
2. Врз галети ставете патлиџан, пиперки, кромид и рендан кашкавал. Ги ставете во микробранова да се стопи кашкавалот.
3. Готовите сендвичи наросете ги со ситно сецкан магдонос и украсете ги со пченка!
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани