Испечати

Здрави мини сендвичи

Здрави мини сендвичи

Состојки

  • 3 Интегрални оризови галети
  • 1 голем Патлиџан
  • 1 Пиперка
  • 1 Млад кромид
  • 100 гр Кашкавал
  • 30 гр Пченка

Подготовка

Подготовка:

1. Патлиџан, пиперка и млад кромид ги сечете на коцки.
2. Врз галети ставете патлиџан, пиперки, кромид и рендан кашкавал. Ги ставете во микробранова да се стопи кашкавалот.
3. Готовите сендвичи наросете ги со ситно сецкан магдонос и украсете ги со пченка!
Добар апетит!