Убавината во овие колачиња е што се подготвуваат брзо и лесно, а вкусот им е незаменлив.

Подготовка

1. Во длабок сад ги ставаме овесните снегулки и интегралното брашно, промешуваме.
2. Потоа ги додаваме наведените состојки (според редоследот на кој се напишани во потребни состојки). Сето тоа го замесуваме и формираме 16 еднакви топчиња, кои ги редиме во плех врз хартија за печење. Ги сплескуваме и ги формираме во округли колачиња.
3. Печеме во загреана рерна на 175 степени (околу 20 минути), но времетраењето сепак зависи од тоа како пече вашата рерна, погледнете ги одоздола да видите дали се печени (видете дополнителна слика). Нека изладат потполно, па послужуваме.

Забелешка - Рецептот може да претрпи промена и може да се додаде какао, брусница, јаткасти плодови...по ваш вкус и избор, ова беше мојот избор (темно чоколадо и суво грозје).

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани