Брзо се подготвуваат, а уште побрзо се јадат. Зачините се по ваш вкус, може се да додадете, лук во прав, мајчина душица, италијански зачин.

Подготовка:
1. Ставете ги сите состојки во некоj сад и оставете ги најмалку половина час, чиата и лененотo семе да ја пуштат слузта. Измешајте убаво.
2. На плех прекриен со хартија ставете ја смесата и со лажица израмнете ја.
3. Ставете го плехот во загреана рерна на 200 степени, нека се печи 20 минути и извадете го. Пресечете го на форми по желба и внимателно превртете ги. Вратете ги назад во рерната уште 15-20 минути. Толку, сега уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови