Во вода на оган го ставаме прокељот да зоврие и омекне.
Во водата додаваме сол.
Тавата ја подмачкуваме со путер.
Прокељот го цедиме и редиме во тавата.
На страна се мати павлаката со лебните трошки.
Се зачинува со морско оревче,бибер и сол.
Се полеваат малите зелкички,а потоа се покриваат со рендан кашкавал.
Тавата се става да се пече додека не се згусне убаво смесата.
Служете со некоја прженица или свежа салата.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови