Најпрвин подгответе го бешамелот.
Во тенџере на оган ставете го путерот да се растопи, додајте ги брашното и пропржете. Додајте го топлото млеко и мешајте додека се згусти.
Посолете и наросете малку црн бибер.

Во сад измешајте ја рикотата, потоа додајте ги сецканите суви домати и свежите печурки претходно пропржени на маслиново масло.
Посолете, наросете бибер и измешајте.

Тортиљите стоплете ги од двете страни.

Секоја тортиља премачкајте ја со бешамел и посипете од копарот.
На едната страна од секоја тортиља нанесете од полнењето, и ставете неколку парчиња од чајниот колбас.
Завиткајте ги како пирошки и ставете ги во сад за печење обложен со хартија.
Одозгора нанесете го преостанатиот бешамел и ренданиот кашкавал.

Печете ги на 200 степени, 10-15 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани