Превкусни коцки со желе на Дониа!
1. Слатката павлака ја матиме со миксер додека стане прилично цврста. Го додаваме маскарпонето лажица по лажица и повторно матиме.
2. Желе бонбоните ги сецкама на коцки.
3. Во павлаката ги додаваме желе бонбоните и една лажица рум.
4. Филот го нанесуваме врз првата кора за торта па потоа нежно ја ставаме втората кора. Декорираме со шеќер во прав и парчиња желе бонбони.
Оставаме да се олади и послужуваме!