• Во сад се ставаат брашното,шеќерот,кокосот и прашакот за пециво.Се промешуваат за да се соединат.Се додава јајцето и убаво се меша да се добие хомогена смеса.Се додаваат зејтинот и млекото и сето се соединува да нема грутчиња.Се дели смесата во двете шољи и се ставаат да се печат во микробранова 4 мин ако е од 850 вати или 3 мин на 1000 вати.
  • Во пудингот се додаваат иситнети бисквитите и се меша
  • кога ќе бидат испечени колачињата се оставаат да отстојат 2-3 мин да се оладат малку и им се става од филот.
  • Забелешка:може да се користи фил по желба

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови