Подготовка:

1. Во чашката каде ќе сервираме ставете ги млекото, чиа семето и медот.
2. Промешајте убаво и оставете да стои преку ноќ. Тоа ќе се згусти и убаво ќе се стегне. Користев кокос млеко,
3. Пред служење, насецкајте овошје по вкус. Јас ставив малини и киви.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови