Испечати

Видео рецепт: Мини Бургери

Видео рецепт: Мини Бургери

Состојки

 • 800 гр. мелено јунешко месо од плешка
 • 2 главици црвен кромид
 • масло за готвење
 • 2 лажици кафеав шеќер
 • малку виски
 • сол и бибер
 • 4 парчиња чедар кашкавал
 • 4 лажици сос за скара
 • листови салата
 • 4 парчиња домат
 • 4 лепиња за бургер

Погледнете како најбрзо и најлесно да подготвите мини домашни бургери, збогатени со вкусот на карамелизиран кромид.