Подготовка

1. Густо изматете ги јајцата со шеќерот. Додадете ги течните состојки, измешајте со лажица, па сувите состојки и повторно со лажица, со кружни движења од долу на горе.

2. Смесата истурете ја во плех со пек хартија и печете на 180С околу, 20на минути, зависно од силата на рерната. Печената кора оставете ја да подизлади завиткана во ролна, па одвојте ја од хартијата.

3. Премачкајте ја насекаде со мармалад. Јас користев мармалад од трендафили, домашен, кој му даде особен вкус, но и дополнителна сочност која се впи во самиот паднишпан, заради структурата на овој мармалад.

4. Јадењето беше уживање, го снема веднаш. Откако ќе го оставите да се стегни и да се спојат вкусовите, исечете го на посакуваните парчиња.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови