Подготовка
Во тенџере измешајте шеќерот и млекото и почнете да загревате. Почекајте да зоврие и додадете го веќе подготвенот пудинг измешан во млеко, продолжете да готвите, повремено мешајќи, додека смесата не згусне доволно. Истата постапка повторетеја и со пудингот од чоколада.
Бисквитите здробете ги и полите ги со млеко и ванила, јагодите исецкајте ги на кругови.
Во чаша сипете ванила крем, сецкани јагоди на кругови ставете странично и одозгора заедно со бисквити,сипете чоколаден крем. Декорирајте со јагода и течна чоколада.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани