Брз вкусен десерт...

1. Ги делиме жолчките од белките. Водата и чоколадата за готвење ја растопуваме и заедно со жолчите ја матиме во посебен сад.

2. Белките ги матиме заедно со шеќерот во прав и двете смеси ги мешаме заедно. На крај го додаваме путерот од кикирики.

3. Во секоја чаша ставаме половина од кремот, сецкаме банана и малку кршени бисквити. Постапката ја повторуваме на крај декорираме со банана и малку кикирики.

Добар апетит!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани