Во сад на тивок оган ставете ги медот, маслото и какаото и мешајте додека не се соединат состојките. (Внимавајте да не зовриете, доволно колку да се стопи кокосовото масло и медот)
Во смесата додајте гоџи бери и фстаци.
Во калап за мафини наместете хартиени корпи и наполнете.
Одозгора наросете по неколку од состојките. Ставете во фрижидер да се формира убаво домашно здраво чоколадо.
Доколку сакате веган, медот заменете го со јаворов сируп.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови