Се замесува смеса од сите состојки и се остава во фрижидер неколку часа, а може и преку ноќ. Се формираат ќофтињата и се пржат во врело масло.
Се служат со прилог по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови