Пченката заедно со маслото ставете ги во тенџере и испукајте ги.
Во поголемо тенџере на страна стопете го шеќерот додека добие боја на карамел, а потоа додадете го путерот и чоколадото и мешајте за да се растопат убаво.
Во тенџерто со чоколадо ставете ги пуканките и мешајте додека се чоколадираат.
Откога ќе се изладат со раце поминете низ нив за да ги одлепите една од друга.
На здравје !!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови