1. Од сите горе наведени состојки се меси тесто.
2. Кога ќе стаса така што двојно ќе порасне, тестото повторно се премесува.
3. Кога втор пат ќе стаса се обликува како погача и се става во намастена тава.
4. Погачата може да се засече површински со нож и се остава да стаса на топло место.
5. Се пече во загреана рерна на 200ст. околу 30мин.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови