Се печат лешниците, се лупат и се бледираат да се добие паста од лешници. Се топат чоколадата и какаото на пареа, а настрана во друг сад на оган се ставаат млекото, медот и шеќерот. На лешниците им се додава чоколадото, се блендира и на крај изладеното млеко. Се блендира додека се добие густа смеса. Бон апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови