Подготовка:
1. Ставете го кокосовото млеко да се загрее. Не го загревајте премногу, може да ви го изгори чоколадото.
2. Чоколадото искршете го на поситни парчиња и прелијте го со млекото. Не го мешајте одма, оставете го неколку минути, па промешајте додека целосно се растопи.
3. Ставете го во фрижидер да се олади и здрви.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови