Се зафатува квасецот со водата, малку шеќер и малку брашно. Се меси тесто и се остава да нарасне 20тина минути. Потоа се прават 6 топчиња се редат во намрсен плех, се оставаат да нараснат, се премачкуваат со изматено јајце, се наросува сусам и му се става по 1 парче маргарин одозгора. Се печат во загреана рерна на 200 степени 20-25мин.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови