Најпрвин ставете го гравот да се вари.
Откако ќе биде до половина сварен тргнете го од оган и исцедете ја водата.
Во тенџерето со грав додајте ги доматите исечени на мали парчиња.
Налејте ладна вода колку да ги покрие, покријте со капак и на тивок оган варете околу 1 час.

Во меѓувреме, исечете ја сланината на мали коцки и запржете ја со маслиново масло и гранчето рузмарин.
Извадете ја сланината настрана и во истото масло додајте ги сецканото лукче, сецканиот кромид, целер и лутото пиперче.
Пропржете ги, па вратете ја сланината во тавата, додајте го и сецканиот магдонос и една неполна црпакла од супата.
Оставете сето заедно да прокрчка неколку минути, а потоа додајте ги во тенџерето со грав и домати.
Посолете, наросете бибер, додајте ја тестенината и по потреба од супата.
Варете додека тестенината омекне.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани