Добар ден на сите.
Денеска сакам да споделам рецепт од Украина.
Сите состојки размешајте ги убаво.
Со натопени раце формирајте ќофтиња и макајте ги во брашно.
Направените ќофтиња пржете ги во врел зејтин до златна боја.
Наредете ги на чинија и ставајте павлака.
Многу се убави со шолја млеко.
Пробајте!!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани