Подготовка

1. Месото исечете го на коцки, кромидот исецкајте го на сецко, па ставете ги со маслото во длабока тава за динстање, прво пржите околу 10 мин, а потоа додадете врела вода и една коцка за супа. Варете околу еден час, а потоа додадете ги печурките и варете уште еден час. Додадете сол и зачини по вкус

2. Во сад со вода на оган сварете го исецканиот зеленчук, па сервирајте го во чинија заедно со месото.

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани