Во овој рецепт направив измена на некои состојки.

1. На пример ги заменив свежите печурки со маринирани. Во кацерола го запржив кромидот, па потоа ги додадов мешавината од печурки. Запржив кратко, и зачинив со мајчина душица и мајоран. Додадов сол и црн бибер, а потоа и оризот. Ја додадов коцката за супа разматена во топла вода. За крај налив бело вино.

2. Запржив се, промешав, па префрлив во тавички. Ставив да се потпече, и при крајот ги извадив, наросив ситно сецкан магдонос, и пак вратив во рерна. Имавме преубаво посно јадење. На здравје да ви е.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови