Испечати

Утринско смути

Утринско смути

Состојки

  • 1/2 парче авокадо
  • 50гр ѓумбир
  • 1 банана
  • 1 морков
  • 250 мл вода

Подготовка

За некого пијалок,за мене појадок.
Авокадото преполовете го и со лажица извадете ја внатрешноста на едната половинка.
Ѓумбирот излупете го и исецкајте го на помали делови.
Додајте ја излупената банана и морковот, па налејте вода.
Вклучете го нутрибулетот и измиксирајте ја оваа смеса.
Пијте на гладно, наутро.
Се кажува како неверојатно смути, кое е способно да се бори со клетките на ракот.
Па како превентива, а дополнителна дохрана на организмот, благо ви го препорачувам.
На здравје