Идеално за вашето дете да се излаже да јаде.
Врз секоја кришка леб се става парче шунка и со помош на калапчињата од делимано се сечат формите се декорираат по желба, ротквицата се сече во форма на цвет меѓутоа може да се замени и со крставица. Со помош на кечапот и мајонезот јас декорирав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови