1.Маргаринот, јајцето и шеќерот во прав се матат.
2.Потоа се додава брашното и се меси, се расукува и се прават форми со калап.
3.Се редат на хартија и се печат на 200 степени во загреана рерна додека не заруменат.

За декорација
1.Белките и шеќерот во прав се матат.
2.Се дели во повеќе чинии и се става боја по желба(колку бои сакате на толку поделете).
4.Од црвената боја ставете малку и ќе добиете розева.
3.Се става во ќеса и се декорира по ваш избор и се оставаат да се зацврстат.
Оставете чувствата да ве водат бидете креативни и правете со многу љубов.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови